Wybudują nowy akademik w Warszawie

Spółki Solida Capital i Xior utworzyły w Polsce joint venture, aby wspólnie realizować projekty domów studenckich. Pierwszą inwestycją będzie akademik zlokalizowany w rejonie Starego Miasta, niedaleko kampusu Uniwersytetu Warszawskiego.

Jun 27, 2022 Eurobuild CEE

Zespół Solidy będzie odpowiedzialny za wdrożenie projektu i zakończenie zgodne z harmonogramem, w ścisłej współpracy ze spółką Xior w celu realizacji projektu zgodnie z uzgodnionymi wymaganiami i certyfikatami. Obiekt ma powstać pomiędzy Wisłą a stadionem Polonii.

Doradcami inwestycyjnymi i prawnymi przy podpisaniu umowy między spółkami były firma Bonard oraz kancelarie Allen&Overy i CMS.

Xior Student Housing jest belgijską firmą, inwestującą w akademiki i zarządzającą domami studenckimi w Belgii, Holandii, Hiszpanii i Portugalii. Niedawno spółka przejęła Basecamp, dzięki czemu weszła na nowe rynki: w Polsce, Niemczech, Danii i Szwecji.

Solida Capital jest firmą dewelopersko-inwestycyjną. Zarządza aktywami o wartości około 250 mln euro. W 2022 roku kupiła od Echo Investment biurowca West 4 Business Hub I we Wrocławiu.

Arrange meeting with us